Omán - neobjavená perla Stredného Východu, Omán, 26.10.2018, Raňajky

Omán - neobjavená perla Stredného Východu

Omán - neobjavená perla Stredného Východu
Omán | Omán | Veľkosť skupiny max 16 osôb
Termín: Načítavam ... 26.10.2018 – 3.11.2018
Zmeniť termín
Dĺžka: 9 dní / nocí
Doprava: letecky (Bratislava)
Strava: Raňajky
Číslo termínu: 59804867
Cena: 2 798 €
2 418 €
Konečná cena

Popis


Popis

Omán je krajinou oveľa pokojnejšou a oveľa „arabskejšou“ ako okolité krajiny Blízkeho východu. Ukrýva neskutočné prírodné a kultúrne bohatstvo. Zachováva si stále svoj ráz krajiny ešte nepoškvrnenej cestovným ruchom. Čakajú tu na nás nádherné pláže a pohostinnosť miestnych obyvateľov.

Úvod

9 - dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

3*/4* hotely, púštny kemp.

Stravovanie

Raňajky, 6x obed (miestne reštaurácie alebo piknikový box), 2x večera.

Doprava

Letecká.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch a v púštnom kempe s raňajkami, 6x obed (miestne reštaurácie alebo piknikový box), 2x večera. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 420 EUR. Vstupné vízum cca 50 USD (platí sa na mieste).

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 380 EUR.

Maximalna-velkost-skupiny

16

1. deň

Odlet z Európy do Ománu.

2. deň

Prílet do hlavného mesta Ománu Muscat, transfer do hotela. Krajinu začneme spoznávať priamo v hlavnom meste. Začneme najväčším lákadlo mesta a to mešitou Sultána Qaboosa s 5-timi minaretmi, ktorú stavali až 6 rokov a je známa najmä nádherným lustrom zo Swarovského kryštálov a kobercom zdobiacim hlavnú modlitebňu, ktorý bol vyrobený z pravého perzského hodvábu. Exteriér mešity je z pieskovca a vnútro zo známeho talianskeho mramoru. Navštívime i múzeum Bait Al Zubair, malý mestský domček, kde sa nachádzajú staré obrázky Muscatu a archeologické nálezy. Uchváti nás budova Royal Opera House, ktorá patrí k jedným z najlepších akustických stavieb na svete. Zavítame aj do miestnej svetoznámej parfumérie Amouage, kde sa zoznámime s históriou a s procesom výroby parfémov, ktoré sú žiadané medzi dámami na celom svete.

3. deň

Ráno začneme návštevou tradičného rybieho trhu v Barka. Dostaneme sa do regiónu Al Batinah. Zbiehajú sa sem rybári z okolia, aby každé ráno predali svoje úlovky. Okolo trhoviska sú i predavači ovocia a zeleniny. Presunieme sa k pevnosti Nakhl a k prírodným termálnym kúpeľom Al Thowara. Nakhl znamená „ďatlová palma“. Kam oko dovidí, nachádzajú sa porasty ďatlových paliem. Ďalšou zastávkou bude bývalé hlavné mesto Rustaq s pevnosťou a horúce sírové pramene. Cestou do mesta Nizwa budeme prechádzať cez Wadi Mistal a dostaneme sa až k úpätiu pohoria Hajar. Navštívime miestnu dedinku Wakan a kto bude chcieť, môže si urobiť krátku prechádzku k vodným rezervoárom v horách.

4. deň

Dnes sa prenesieme do úplne iného sveta, kde akoby zastal čas. Zastavíme sa v tradičnom domčeku Bait Al Safah, ktorý bol opravený a je v ňom múzeum. Bahla je malé mesto cca 40 km od Nizwy. Je domovom najznámejšej ománskej pevnosti (UNESCO). Nebudú chýbať ani miestni remeselníci. Osamotene, na širokých pláňach, stojí hrad Jabreen. Do centra Nizwy vedie vyschnuté údolie wádi plné veľkých kameňov. Mesto bolo po dlhé roky známe ako najkonzervatívnejšie miesto celého Ománu a aj keď sa postupom času otvorilo, stále má tento primát. Hrdo nesie prezývku „perla islamu“. Za návštevu stojí impozantná pevnosť zo 17. storočia, ktorej 40 m vysoká veža čnie nad celkovou architektúrou. Pozrieme sa i na tradičný trh, kde sa dá kúpiť takmer všetko od ománskeho striebra, halwa, tradičné dýky a mnoho iných suvenírov.

5. deň

Široké pláne, vysoké hory, kaskádovité dedinky, to všetko patrí do pohoria Jebel Akdar, ktoré je nazývané aj „Zeleným pohorím“. Cestu začneme v dedinke Birkat al Mawz, ktorá bola pomenovaná podľa porastov banánov. Nachádzajú sa tu tradičné ománske domy a aj mešita so 17. st. Byť v Ománe a nezavítať do najznámejšej arabskej púšte Wahiba Sands by bolo hriechom. V púšti stále prebývajú beduínske rodiny, vedú pravý nomádsky život a živia sa predajom svojich ručných výrobkov. Zážitkom bude určite nocľah v púšti.

6. deň

Na strategickej ceste medzi Muscatom a mestom Sur sa nachádzajú viaceré mestá nazývané aj The Inland Towns – Ibra a Al Kamil. Cestou uvidíme množstvo tradičných domčekov a ománskych veterných veží. Vychutnáme si pokoj a siestu v nádhernej oáze Wadi Bani Khalid, kde budeme sledovať kontrast púšte a nádhernej oázy v severnej časti Ománu. Presunieme sa do Ra’as Al Hadd, domova korytnačiek (Karety obrovské). Tunajšie pláže sú miestom, kde karety kladú svoje vajíčka.

7. deň

Mesto Sur bolo kedysi dôležitým prístavom a dodnes sa tu vyrábajú tradičné drevené lode dhows pre klientov z celého sveta. Navštívime oázu Wadi Tiwi s množstvom vtáctva a motýľov. Lákadlom dňa bude určite Bimmah Sinkhole, prírodný úkaz, ktorý bol označený za najkrajší závrt na svete. Ročne priláka tisícky turistov. Pozrieme si Quriyat, skromné mesto so starým prístavom, kde žije pokope približne 30 rôznych komunít. Zastavíme sa pri Wadi Dayqah, rezervoár, ktorý bol vybudovaný na pomoc pri regulácii obmedzených zdrojov pitnej vody. Návrat do Muscatu.

8. deň

Voľný deň v Muscate využijeme na pobyt na niektorej z pláží alebo na individuálne aktivity so sprievodcom. Podľa letových časov transfer na letisko, odlet do Európy.

9. deň

Podľa letových časov transfer na letisko, odlet do Európy.

Cenník a objednávka

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

Mapa

GPS súradnice nie sú dostupné.

Recenzie hotela

Žiadne recenzie pre tento hotel.

Ďalšie termíny

CK